Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co nowego w świecie technologii - Temat dyskusyjny
Przewodzi prąd (idealnie), ciepło oraz są wytrzymałe (bardziej niż stal)
Reply
To prawda, że udało się wyleczyć dziecko z raka?
Reply
A w dotyku co przypomina ?
Reply
Węgiel (sześciokątny)
Reply
A mnie ciekawią Google Glass. Na razie - dla bogatych, 5000zł. To takie smartfon na nosie. Już bym je ponosił =D
Reply
One są chyba w fazie testów jeszcze.
Reply
W kwietniu premiera chyba.
Reply
Fajnie jak by gdzieś były udostępnione do testowania. Wink
Reply
Google glass ją niewątpliwie przełomowym urządzeniem, ale nie najlepszym w swojej klasie. Co nie zmienia faktu że gdyby google nie zapoczątkował trendu na google glass to na taki sprzęt byśmy sobie jeszcze trochę poczekali Smile.

Osobiście chciałbym mieć Oculus Rift, kiedyś takie okulary były marzeniem i niezliczone ilości inżynierów próbowały stworzyć coś, co będzie działać. Powstawały nieudane hełmy ważące 5kg podłączane wiązką kabli do komputerów wielkości szafy. Myślę że wtedy sporo osób zniechęciło się do tego rodzaju urządzeń i to dlatego przez tyle lat nie było produktów rozreklamowanych na tak szeroką skalę. Elektronika zrobiła gigantyczny krok naprzód i przyszło nowe pokolenie, więc myślę że takie hełmy AR mają dużą szansę na przyjęcie się na rynku, oczywiście nie teraz, ale za te 5lat kiedy będzie można tanio wyposażyć się w komputery i urządzenia AR Big Grin.

Sytuacja ze smartwatchami i inteligentnymi okularami jest podobna jak ze smarfonami, wszystko jest jeszcze młode i musi się rozwinąć, ale wg. mnie smartwatche będą pierwsze.

Osobiście chciałbym mieć Oculis Rifta(najnowszego kit z rozdziałką HD) i smartwatcha z ekranem E-Link, BT i pulsometrem(do aerobów Tongue). Nie musi być na androidzie, ale fajnie by było gdyby dało rade wgrywać jakieś motywy które można sobie samemu stworzyć.

Czy chcielibyście smartwatcha, jeśli tak to z jakimi funkcjami Smile?

I tak na zakończenie, chciałbym kiedyś pograć sobie w mojej szkole w Dooma albo Quake na takim czymś: http://www.youtube.com/watch?v=9jpWiTVR0...g&index=96 wiecie, Oculus Rift, kamerka 360stopni na łeb, komputer z akumulatorem do plecaka i do boju Big Grin.

Zapomniałem pochwalić autora za świetny pomysł na temat, na 100% będę się tutaj często udzielał Smile.

I jeszcze kwestia dronów, możecie się ze mnie śmiać, ale drony to przyszłość. Siedzę trochę w elektronice i robotyce, a więc dostrzegam nieco więcej niż kowalski. Muszę przyznać ze możliwości są ogromne, największe wiążę z przesyłaniem przedmiotów na odległość, a z kolei największe obawy z "wybuchowymi" dronami Sad. Mozecie nawet o tym nie wiedzieć, ale juz powstają pierwsze wirusy na bardziej rozwinięte platformy sterujące dronami, a hakerzy pracują nad zdalnym przejmowaniem kontroli. Na obecną chwilę pikusiem jest zrobić np. drona 20x20cm który może polecieć na dach zaprogramowanego domu, podłączyć się do domowej sieci wi-fi i wysyłać włścielowi drona info o ruchu w internecie, a nawet infekowac komputery.
Reply
Co do dronów masz racje...
Drony dziś mają wiele zastosowań np: militarne ( predator6 i 7 mogą zrzucić bombe ) , szpiegowskie ( nawet można na allegro kupić od 2000zł ), albo ratownicze ...
Co do tych sprzętów masz 100% racji ( aż kukałem w necie czy to prawda )....
Będzie miło jak od czasu do czasu wbijesz na ten temat i dasz jakiś ciekawy temat do rozmowy :3
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)