Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wirtualna rzeczywistość - temat dyskusyjny.
Saluuuut!

Tematem naszych dyskusji będzie wirtualna rzeczywistość. Wstępnie.

Jak zapewne wiecie Internet jest bardzo szybko rozwijającą się technologią. Zaraz po powstaniu jednym z jego zastosowań była rozrywka. Ludzie chętnie meilowali ze swoimi znajomymi, zakładali konta na pierwszych portalach randkowych, w końcu grali w pierwsze gry multiplayer. Tak jest do dzisiaj. Co dalej? Wielkie i Mądre Głowy chcą połączyć Internet z nowinkami technologicznymi, które dadzą nam nowe możliwości. Już dzisiaj możemy rozmawiać z kolegą, który znajduje się na drugim końcu świata. Wystarczy nam do tego tylko net, kamerka oraz mikrofon. Chcemy to jednak wepchnąć na wyższy szczebel. Wyobraźmy sobie sytuację. Mamy koleżankę, która mieszka w Kanadzie i chcemy z nią porozmawiać. Normalnie siadamy, odpalamy skeypa i rozmawiamy. Wyobraźmy sobie teraz kilka lat do przodu. Nasz internet został przerobiony - chcemy w końcu zrobić coś na zasadzie wielopasmowej autostrady. Pozwólcie, że troszkę to wytłumaczę po czym wrócę do naszej koleżanki z Kanady. Jadąc do innego miasta na ogół jedziemy drogą, która ma dwa pasy - jeden w jedną stronę a drugi w drugą. Są też autostrady, które mają kilka pasów. Naukowcy chcą stworzyć właśnie taki internet, który będzie miał wiele pasm, a co za tym idzie nie będzie się zawieszał i nie będziemy musieli obawiać się o mniejszy transfer. Wracamy teraz do naszej koleżanki. Naukowcy dali nam wielopasmowy internet i sprzęt, który rozkładamy w np. salonie. Taki sprzęt ponoć miałby składać się z wielu kontrolerów ruchu (m. in. takie są zastosowane w PS3 czy Xbox'ach) i kamer. Rozkładamy to - i łączymy się z koleżanką, która widzi nasz hologram. Prawda, że fajne? Nasz 'duch' nie zacina się głównie z tego powodu, że mamy owy wielopasmowy internet oraz masę sprzętu rejestrującego nasz ruch.
To jednak w planach naukowców wciąż za mało. Pierwszym krokiem do ulepszenia tego jest dodanie możliwości dotyku czy zapachu.
Zapach? Ale jak?! W przyszłych komputerach ma być dodane takie coś, co zawiera wszystkie zapachy - odpowiednia mieszanka powoduje, że z wentylatora w naszym kierunku poleci zapach pomarańczy. Prawda, że fajne? Jak jednak dodamy do tego dotyk? O tym akurat nie czytałem, bo chyba jeszcze nikt nie wie jak to zrobić.
Tak więc wyobrażamy sobie superszybki wielopasmowy internet, wiele kamer w pomieszczeniu, tak samo wiele kontrolerów ruchu w tym samym pomieszczeniu i dodatkowe sprzęty do emisji zapachu oraz dotyku. Dzwonimy do koleżanki i... Możemy już się z nią przytulać, całować i co tam jeszcze chcecie. Czy ta wizja nie jest piękna?

Prawdopodobnie w przeciągu najbliższych lat będzie to możliwe. Otwiera się tutaj również nowy rynek dla producentów gier. Wirtualna rzeczywistość połączona z grą? Czy może być coś piękniejszego dla takiego no-lifea jak ja?! Wyobraźmy sobie inny przykład... Mamy jakieś 30 lat. Wracamy po ciężkim dniu z pracy, jemy obiad. Chcemy się zrelaksować, jednak jest środa. Koledzy nie wyskoczą z nami do klubu, ponieważ jutro muszą rano wstać. Nasza żona została dłużej w pracy, bo dostała dodatkowe zlecenie. Co mamy zrobić? Możemy posłuchać muzyki, poczytać książkę, pooglądać telewizję lub... Pograć w grę przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. Odpalamy Skyrima i odpalany nasz sprzęt i... znajdujemy się w grze. Biegamy, zabijamy smoki, przeżywamy masę nowych przygód. Ale to będzie dla nas wciąż za mało. Pamiętajmy, że mamy wielopasmowy i superszybki internet. Coś dla mnie... Postanawiam zagrać w The Walking Dead na multiplayerze przy użyciu sprzętu do generowania wirtualnej rzeczywistości. I... Jestem w grze. Chwilę później biegam z moimi przyjaciółmi z różnych końców świata i zabijam zombie, przeżywam masę nowych przygód, poznaję wirtualną kobietę, wirtualnego teścia itp. itd. etc. Czy ta wizja nie jest piękna? Jest.

A wy co o tym sądzicie?
Reply
Eeee i co w związku z tym?
Prędzej, czy później do tego dojdzie(o ile nie będzie jakiejś wojny). Czy to dobrze? I tak, i nie.
Reply
nie jestem uzależniony

gram tylko 15h dziennie
Reply
Chyba naogladales sie zbyt duzo SAO
Reply
A w weekendy 2 razy tyle.

Attopic
co temat ma na celu ?
Reply
Mimo że sam przesiaduję przy internecie kilka godzin, wolałbym, żeby go w ogóle nie było. Ludzie stają się mniej samodzielni, poza tym dosyć mylnym stwierdzeniem jest, że gdyby nie internet to nie posiadalibyśmy takiej wiedzy. Bzdura, jakoś dawniej ludzie i bez tego potrafili sobie radzić, typowy gimnazjalista przesiadujący na kwejku sądzi na odwrót, że ludzie bez internetu to jakieś głupie były, mimo że sam jest wymoczkiem, którego internet jest jedynym oknem na świat i bez niego by sobie w życiu nie poradził. Miałem jakiś okres, w którym w ogóle nie chciało mi się siedzieć przy komputerze i przeczytałem książkę. Wertując ją w parę dni dowiedziałem się zdecydowanie więcej, niż to, czego mógłbym się dowiedzieć na jakichś stronkach typu kwejk, fb, joemonster w ciągu kilku dni, poczułem jakiś przypływ wiedzy pomimo 200 stron o jednolitej tematyce, da się bez tego żyć i dlatego poza oglądaniem chińskich bajek i tymczasowych pyknięć w coś nie robię praktycznie nic. No cóż, wszystko w porządku, technologia się rozwija, to ja po prostu urodziłem się w nieodpowiedniej epoce. ^^
Reply
W gazecie CDA nr.12/2013 to z kodami do gry Gra jest opisane właśnie coś takiego jak ,, Novint Falcon " i ,, Oculus Rifta ". Te 2 urządzenia działają jako kontroler ruchu np. do gry. Taki kontroler mógłby być właśnie udoskonalony i zastosowany w komunikatorach internetowych tak samo jak kamerka czy mikrofon ...
Reply
Fajna koncepcja. Big Grin Ale niestety obawiam się, że ludzie wówczas w ogóle nie wychodziliby z domów, wiecie jak jest teraz w niektórych skrajnych przypadkach. Angry Później mogliby nawet zastąpić to normalnym egzystowaniem, takie jeżdżące hologramy a Ty sobie siedzisz w domu na kanapie.
_
Oglądaliście avatara? zgaduję że tak.Człek kładł się do takiej kopuły, coś jak to do rezonansu magnetycznego tylko pozamykane i automatycznie przenosił się w inne ciało i świat. Big Grin
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)