Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z włączeniem komputera.
Witam, przejdę od razu do sedna problemu:
komputer po włączeniu wyświetla ekran powitalny płyty głównej (nie wiem czy tak dokładnie się to nazywa) i po tym nic się nie dzieje.
Objaśnione są na tym ekranie klawisze tab,f2,f8 itp. ale jak klikam na cokolwiek to nie ma żadnej reakcji. Jakieś pomysły jak to naprawić? Za pomoc +

Model płyty głównej to N61P-S.
Reply
Wydaje mi się że to wirus i należy iść z komputerem do naprawy .
Reply
To najpierw powiedz jaki masz zasilacz w komputerze.
Reply
Naprawa, ew. jakieś ładowanie Cool
Reply
W tej chwili nie mam jak sprawdzić, ale jest to zasilacz bardzo stary (6lat+ jak ogólnie cały komputer, który leży sobie i jest używany z 2-3 razy w miesiącu przez rodziców -proponowałem im nowy ale nie chcą) i chodzi dość głośno (a kiedyś był w miarę cichy także coś jest nie tak). Zamierzałem go wymienić w najbliższym czasie więc chyba teraz to zrobię. Z tego co widzę na morele.net jest sporo
zasilaczy po niskiej cenie, a droższego do tego komputera się nie opłaca kupować.
http://www.morele.net/zasilacz-take-me-350-silent-pfc-takzas09703-211142/
Czy taka zasilacz się nada? W komputerze znajdują się dysk i napęd DVD ATA.
Reply
Gdybyś go kupił, to wymieniłbyś badziew na jeszcze większy badziew - po kilku tygodniach mógłbyś pożegnać się z całym komputerem (i biurkiem, jeśli nie zdążyłbyś ugasić pożaru).

Najtańszy nowy zasilacz to ten: http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-iarena-series-ac-230v-47-63hz-dc-3-3-5-12v-500w-retail-aktywny-pfc-1x120-efficiency-80-384671/

A jeśli możesz kupować z Allegro, to ten też się w 100% nada: http://allegro.pl/profesjonalny-fortron-350-w-hhn-24pin-p4-i3713895446.html
Reply
Zawiesza się na oknie z pokazanymi klawiszami, które wymieniłeś? Wciśnij F1, może pomoże.
Reply
Big Grin 
Spróbuj odłączyć urządzenia USB. Poważnie. Ja mam starą płytę P5L-1394. Kiedy drukarka była włączona i podłączona do komputera, ten zawieszał się na boot logo czy "ekranie powitalnym". Wątpię by to był jakikolwiek wirus bo praktycznie nie zdarzają się wirusy atakujące BIOS. Możesz ewentualnie zresetować ustawienia BIOSu, pod warunkiem, że wiesz jak ustawić z powrotem optymalne. Robi się to przez wyjęcie baterii (małej, okrągłej) z płyty głównej w przypadkach kiedy nie ma dostępu do BIOSu.

A co do głośnej pracy komputera, kup sprężone powietrze i przeczyść wiatraczki w obudowie, na karcie graficznej i na radiatorze procesora. Jeśli kurzu jest dużo lub nie chce zejść wyczyść go szmatką. Często można wyregulować pracę wiatraka radiatora CPU w BIOSie lub jeśli tam się nie da w programie SpeedFan. Jeśli chodzi o wiatrak karty graficznej, do regulacji możesz użyć każdego programu bazującego na RivaTunerze jak chociażby EVGA PrecisionX (polecam) czy MSI Afterburner.
_
Reply
Żaden klawisz nie działa, także F1.
Irsetius:
USB odłączyłem i nadal jest jak wcześniej a co do przeczyszczania wiatraków to już to robiłem, hałas idzie tylko od zasilacza i spowodowany on jest jakąś mechaniczną wadą.
Roseluck:
Zamówiłem ten z allegro, jak przyjdzie napisze jakie będą efekty wymiany.

AtDÓŁ Tak, resetowałem i nie pomogło.
Reply
Może trzeba pokombinować coś z przylutowaniem cewek w zasilaczu ale skoro zamówiłeś nowy chyba nie warto się w to bawić. Zresetowałeś BIOS wyjmując baterię?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)