Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana karty graficznej
Star 
Jak masz powody być pewnym że to karta jest zepsuta to po wymianie na nową nie byłoby problemu, ale to raczej mało nieprawdopodobne.
Reply
No jedyne co teraz stwarza mi problemy to karta, no chyba nie zależy od zasilacza ilość klatek na sekundę w grach? Procesor działa dobrze i kość ram też prawidłowo - chciałbym zrobić format komputera (bo w sumie dawno nie był robiony), lecz szansa że tata się zgodzi są równe zeru. Istnieje także opcja sprawdzenia tej karty u mojego kolegi, ale nie wiem jeszcze jaką ma płytę główną i zasilacz.
Reply
Jeśli chcesz kupić lepszą kartę to i tak będziesz musiał zmienić zasilacz, posłuchaj się lepiej Roselucka, bo on się na tym zna.
Reply
To wolę wymienić starą 8600 GT na nową 8600 GT bez kupna zasilacza.
Reply
Zasilacz nie wpływa na FPSy, ale mógł na przykład uszkodzić kartę graficzną... Ale to by sprawiło że np. miałbyś zielony obraz, albo w ogóle nic by nie działało, zamiast zachowania w stylu "wszystko OK, tylko na 50% mocy". Więc w sumie nie wiadomo o co chodzi, ale jak możesz sprawdzić kartę u kolegi to to zrób.
Reply
Jeśli będę miał taką możliwość to to zrobię. Ale co jeśli u niego będzie działać dobrze, albo tak jak u mnie, czyli źle?
Reply
Nieraz jest tak ze zamiast przetwarzaniem grafiki komputer zajmuje sie wykonywaniem kodu robaków, przez co spada wydajnosc. Przeskanuj komputer jakims np. ad aware.
Reply
Dokładniej przeczytałem tzw. nalepkę mojego zasilacza.

Jest tam marka Mode Com, napis Switching Power Supply.

Czytałem na internecie dosyć sporo już dzisiaj a także wczoraj i dowiedziałem się, że ModeCom Feel III to nie jest aż tak wadliwa seria jak I i II, jest jakby w normie, chociaż wiem, że nie jest to zasilacz z górnej półki.

Dodam jeszcze że ten zasilacz (Feel III)mam od około 2-3 lat bo został wymieniony, nie wiadomo mi jaki miałem wcześniej, ale był najwyraźniej wadliwy.

Kartę jednak będę mógł sprawdzić dopiero jak będę wymieniał... Więc, lepiej kupić nową 8600 GT,a może coś z serii 9 i ryzykować zasilaczem? Karty z 9 serii (np. 9500) to praktycznie odgrzewane kotlety jak 8600 GT.

A może któryś z Radeonów HD z taktowaniem bliskim układom Nvidia z serii 8 lub 9 zastąpiłby właśnie GeForce (8600-9800)? Znalazłby się jakiś dobry Radeon pod płytę główną Asus i zasilacz Feel III?
Reply
Ludzie mówią że Feel III "jest już bardziej spoko", ale nie ma kompletnie żadnych testów które by potwierdzały to, że to nie jest już wybuchająca skrzyneczka z kabelkami. Ja bym nie robił żadnych zmian w komputerze dopóki się go nie pozbędziesz, zwłaszcza jak masz teraz trochę pieniędzy na nowy.
Reply
Mój tata mówi że ujdzie 9600 GT na tym zasilaczu. Zresztą jest informatykiem, więc chyba trochę pojęcia ma. Wiem, że są bardzo prądożerne, ale co z Ati Radeonami? Podobno są to karty całkiem wydajne i nie pobierają dużo prądu, znajdzie się jakaś w przystępnej cenie, która działała by na tym zasilaczu i w tej konfiguracji?

AtDół: Mniejsza o to czy jest czy nie, ale lepiej odpowiedziałbyś na pytanie o Radeonach które zadałem.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)