Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co zrobić z porysowaną płytką
Witam, znalazłem dzisiaj dość starą płytkę z"Cyvilization IV Colonization". Niestety jest ona dosyć porysowana. Próbowałem są zainstalować ale się po ~80 % instalacji instalacja się zacięła i nie da się dalej instalować. Czy jest możliwość jakoś w szybki sposób naprawić płytkę? Ewentualnie pozbyć się z dysku tego co zainstalowałem, tak aby odzyskać utracone miejsce na dysku?
Reply
http://www.youtube.com/watch?v=Pk6CuOi7LhQ
Reply
Big Grin 
Ja miałam podobnie, jak znalazłam grę.

Najbardziej sprawdzone sposoby to:
- Posmarowanie płyty bananem (Tylko małe zarysowania)
- Posmarowanie płyty kremem (Mi pomogło, krem dla dzieci Bambino)

Też zależy jak porysowana.
Reply
Star 
Jak posiadasz oryginalną wersję gry na płycie, możesz pobrać jej 'kopię' z internetu. I jak mi się zdaję jest to legalne. Torrenty te sprawy C:
Reply
Na allegro ostatnio widziałem usługę, która oczyszcza płyty z rys (czy jakoś tak). Mają ponad 1000 klientów i 99.9% pozytywnych komentarzy, więc warto spróbować Smile
Słyszałem też o serwisie internetowym, który wymienia stare płyty z grami na nowe, z tą samą grą.
Reply
Tak jak kolega wyżej mówi, bardzo tanie.I działa sam kiedyś porysowałem Black opsa, że w ogóle mi nie działał, wysłałem im i działam i do dziś. Sęk w tym, że po jakimś czasie te rysy się pojawiają powoli.Ale działa. Smile
Reply
Xpressler:
A jest możliwe zrobić coś takiego w domu?
Reply
Ja próbowałem metody z pastą do zębów. Przy 1 płycie się udało, drugą jeszcze bardziej zepsułem.
Reply
Nie chyba, oni mają jakąś maszynę lub jakiś inny super sposób, bo na tej płycie nie ma żadnych rysek tak jak nowa.
Reply
Dobra, a jest jakiś sposób na odzyskanie pamięci?Bo z 600 megabajtów mi zjadło.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)