Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta graficzna - dobór
Kupię nowy 800mhz, a mój ma 533 czy tam ileś mhz Big Grin

Zasilacz jest nowy Smile

Mów co chcesz wiedzieć to Ci napiszę nie chce mi się robić screenów Big Grin
Reply
Ale musisz. Zrób i wtedy Ci odpowiemy co trzeba. Screen Cię nie zbawi.
Oczekujesz pomocy, a nie współpracujesz.
Reply
http://i.imgur.com/rFsQVZ2.jpg?1?8641

Proszę Tongue
Reply
Ok, sprawdź jeszcze model zasilacza i zobaczymy.

RAM DDR2 jest absurdalnie drogi, więc to by nie był optymalny zakup.
Reply
Big Grin 
Za 60ZŁ mam 2GB, więc nie tak drogo jak dla mnie.

Mówię, że mam nowy 2 letni zasilacz, po co Ci nazwa? Dałem za niego prawie 200zł, więc raczej jest dobry.
Reply
Mógłbyś i dać milion pięćset sto dziewięćset, to nie jest ważne, podaj model zasilacza.
Reply
To że jest nowy nie znaczy przecież że jest dobry, bo mogli ci dać np. Logic 520, GreenPowera albo innego śmiecia.

Jak już kupisz RAM to najpierw będzie trzeba wymienić procesor, bo obecny jest za wolny na żadną nową kartę. Przepisz dokładnie model swojej płyty głównej, bo na screenie nie widać...
Reply
Ja nie chcę jakieś nowej karty tylko jakąś za 100-150zł żeby gry mi lepiej chodziły itd.

Nie wiem jaki model, bo tam na naklejce nie pisze.

Intel Luxemburg D915GUX Płyta główna

Jeszcze raz rozkręcę i zobaczę ten zasilacz, zw.

Tam pisało coś Gembird Piv PFC, nie wiem, może to być równie dobrze naklejka ze starego zasilacza, ale nie wiem.
Reply
Niestety nawet najgorsze karty graficzne warte kupna zaczynają się od ok. 240 złotych - na przykład używany Radeon 5750.

No ale to nie ma znaczenia, bo twój procesor nie obsłużyłby żadnej szybszej karty. Musiałbyś wymienić go na np. używanego C2D E6600 albo C2Q Q6600 żeby móc zakupić nową kartę. Ale niestety nie możesz wsadzić na swoją płytę żadnego nowego procesora: http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d915gux/sb/CS-026954.htm

Czyli niestety zostaje ci zbieranie kilkuset złotych na nowy procesor, płytę główną i RAM DDR3. Dopiero potem dokupić kartę graficzną.
Oczywiście pod warunkiem, że zasilacz jest dobry - wstaw czytelne zdjęcie naklejki, bo może się okazać że jego też trzeba wywalić.

EDIT: Skoro Gembird, to kategorycznie do wymiany i od razu na śmietnik. Niestety Cię oszukali - on nie jest warty nawet dwudziestu złotych (ba, gdyby jeszcze w ogóle był dopuszczony do sprzedaży w UE...) Z takim zasilaczem to nawet obecnie dużo ryzykujesz, a co dopiero z nowym procesorem albo kartą...

Tak więc zasilacz jak najszybciej do wymiany. Ile masz pieniędzy?
Reply
Coś ściemniasz, bo kolega mi mówił, że do tego PC mogę kupić za 150zł nawet dobrą kartę.

To pewnie naklejka od starego zasilacza.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)