Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwie sprawy dotyczące komputera - Proszę o pomoc
#1
Najpierw dam informacje o moim aktualnym sprzęcie:

Karta Graficzna - ASUS GTS450 1GB
Dysk - 320GB NCQ SIATA II 8200 RPM
System - Windows Vista
Zasilacz - Feel 350W

1. Pykanie dysku
No cóż, od zakupu nowej karty graficznej mam pewien problem, a mianowicie pykanie dysku. Mam swoją teorię na ten temat: Karta nie gra w parze z zasilaczem, przez który ten dysk pyka. No i nasuwa mi się pytanie. Napisałem wyżej tą nową kartę graficzną, pod spodem napiszę starą, do tego zakupiłem też nowy zasilacz i prosiłbym o powiedzenie mi czy dobrze myślę, jak nie to poprawić, i czy zmiana zasilacza coś pomoże.

Stara karta graficzna - GeForce 8600GT 126bit 256MB
Zakupiony zasilacz - ATX 500W firmy whitenergy

2. Format Dysku C:
No to przejdźmy do rzeczy. Chcę zrobić format dysku C: , ale mam co do tego pewne obawy. Otóż jak napisałem wyżej, dysk pyka. Moje pytania są takie:
Czy mogę zrobić format i nie obawiać się, że coś z dyskiem się stanie?
Czy to może przez brak formatu ten dysk pyka?
A co najważniejsze:
Co będę mógł usunąć poprzez format. Wiem jak to się robi, ale mi tu się rozchodzi bardziej o to, że ja bym chciał usunąć wszystko oprócz np. całej sagi Gothic i systemu operacyjnego. Czy tak się da zrobić? A i jeszcze pytanie: Czy format usunie mi wirusy z komputera?

Za pomoc nagrodzę z mojego konta i poproszę kolegę o nagrodzenie. Bardzo proszę o pomoc. Bezsensowne odpowiedzi i spam także odpowiednio nagradzam.
Reply
#2
Co rozumiesz pod słowem "pyka"? Sorry, chce Ci pomóc, ale nie orientuje się o co Ci chodzi. Big Grin
Reply
#3
No pyka. Jak to wyjaśnić... Włączam komputer i w ciągu 7 minut dysk robi takie coś : pyk, pyk, pyk, pyk. Tak się dzieje w 2 minucie dzialania komputera, potem w 4 i w 6. Nie umiem inaczej tego wyjaśnić Cool..
Reply
#4
Co do Twojej teorii: korelacji między kartą graficzną a zasilaczem, która powodowałaby pykanie dysku, zwyczajnie nie ma.

Co do Twojego nowego zasilacza: niestety kupiłeś obiekt tej samej jakości co Twój poprzedni... czyli niebezpieczny śmieć, który grozi uszkodzeniem lub zniszczeniem podzespołów (lub też biurka). Jak najszybciej do wymiany.

Co do dysku: może dałbyś radę nagrać to pykanie? Dyski czasem wydają jakieś ciche dźwięki, ale jak są niepokojące to lepiej sprawdzić.

Co do formatu: format usuwa absolutnie wszystkie dane na dysku, bez wyjątków. Sam format nie szkodzi dyskowi (no chyba, że dysk już umiera, i każdy wykonany ruch może skończyć się jego śmiercią), a nawet czasem jest sposobem na naprawę go (np. w przypadku wystąpienia bad sectorów logicznych).


Jak chcesz to możesz odczytać S.M.A.R.T. dysku programem HDTune http://www.hdtune.com/download.html i wkleić to zdjęcie z zakładki Health. Zrób też skan w zakładce Error Scan i daj zdjęcie, jeśli będą jakieś czerwone kwadraciki.
Reply
#5
Heart 
Mam problem z tym programem. Wiesza mi całą przeglądarke i nie da się go w żaden sposób odpalić.


Health status : OK
Tak pisze i jest na zielono więc to chyba dobrze
Error Skan ciągle się robi.
Reply
#6
Blush
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)