Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przegrzewający się komputer , pytanie do specjalis
Witam mam pytanko do kogoś kto naprawdę zna się na komputerach Dodgy mianowicie posiadam 7 letni komputer który jest w miare w porządku , ale ostatnio chciałem go przeczyścić . Wyczyściłem go całego z kurzu i przez przypadek ztarłem całą pastę termoprzewodzącą z procesora Sad . Teraz gdy uruchamiam komputer , procesor nagrzewa się do naprawdę wysokich temperataur , wentylator nie umi go schłodzic Sad przez co wyłącza się po 15minutach Sad Nie da się już nawet systemu od nowa postawic Sad Orientuje się ktoś może czy jeśli tej pasty nie ma , to przez to coś takiego może sie dziać , czy po prostu jakąś spaliłem procesor Sad ?
Reply
Ale BIOS i system ci się ładuje normalnie?
Reply
Tak to już jest jak się kiełbaski na majówce przy komputerze piecze. Cry
Reply
Wszystko jest oprócz tego chłodzen w 100% sprawne , (Systemu z dysku nie ma , bo z początku myślałem że to wina wirusa jakiegoś i skasowałem system , po to by go potem zainstalować Sad ale niestety już się nie dało ) Aczkolwiek posiadam linuxa który uruchamia się z płytki , włożyłem go , włączył się , chodziłem na yt itd. i po 15minutach komp się zawiesił ... Jest nie licząc coś porąbanego z chłodzeniem lub z parametrami że tak się grzeją , to wszystko jest ok . Bynajmniej tak myśle skoro zanim się spowrotem nagrzał to wszystko chodziło ok łącznie z yt . Komputer zawiesza się zawszę gdy temperatura procesora dochodzi do 65 stopni . Z tym że do tylu dochodzi podczas normalnego użytkowania .
Reply
Bez pasty Ci raczej nie będzie działać. Radziłbym Ci się zaopatrzyć w takową, koszt około 10 zł ta najtańsza.
Reply
Ostatnio też tak miałem, bo wentylator nie trzymał się dobrze na płycie i nie było styku. Ja bym wyczyścił wentylator, nałożył pastę i zobaczył czy wszystko dobrze styka.
Reply
Według mnie wina leży po stronie tej nieszczęsnej pasty. Jeżeli wymiana pasty nie pomoże to możliwe, że masz zbyt słabe chłodzenie, procesor szlak trafił lub coś z zasilaczem (to są najczęstsze problemy).
Reply
Chłodzenie przez 7 lat wystarczało Sad takie jak było Cry A zasilacz na 100% sprawny Sad
Reply
Question 
Więc raczej wina tej pasty. Jeszcze nie odpalałem nigdy komputera bez pasty, ale raczej pełni ona jakąś ważną funkcję. Łączy ona radiator z procesorem i brak tej pasty może zaburzać chłodzenie (tak przynajmniej sądzę).
Reply
Lightbulb 
Kup pastę termoprzewodzącą (ceny są naprawdę różne, uwierz - najtańsze są od 10 zł,-), po czym nałóż ją Smile To jest proste, jednak jeśli się boisz, to skorzystaj z tego poradnika:
http://www.fixitpc.pl/topic/204-nakladanie-pasty-termoprzewodzacej/

http://www.ceneo.pl/;szukaj-pasta+termoprzewodz%C4%85ca
Widzisz? Ceny są od 5 zł. Smile Nie masz się o co martwić.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)