Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Win7
Siema.

Piszę tu, bo problem jest dość spory, a w innych tematach musiałbym zapewne sporo poczekać na odpowiedź.

Od wczoraj występuje u mnie takie coś... Odpalam komputer, i pokazuje się czy uruchomić system Windows normalnie, czy uruchomić narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (co jest zalecane). Przy tym pierwszym najpierw pokazuje się ta flaga Windowsa, że niby się ładuje, potem nieładna czcionka, że "trwa ładowanie plików systemu", czy coś w ten deseń, a potem nastaje ciemność na wieki. Przy drugiej opcji najpierw wykrywa błąd, potem jest "Naprawianie błędów dysku. Wykonanie tej czynności może zająć ponad godzinę", i to też za cholerę nie chce się skończyć. Mam nowy dysk (WD) od niecałego tygodnia... Za wszelką sensowną pomoc nagradzam plusami.
Reply
Może to problem ze sprzętem. PC czy laptop? Ile ma lat?

A i wcześniej nie było podobnych problemów? Często Ci się komputer zacinał?
Reply
Sam w sobie ma koło 5/6 lat, z rok temu wymieniałem grafikę, a tydzień temu dysk, bo poszedł w Tartar.

To było tak, że instalowałem .NET Framework 4.5 i złapał taką zmułę, że nic nie chciało złapać. Zresetowałem i już się nie włączył...
Reply
Próbuj różnych sposobów. Podłączaj wszystko, przeczyść...
Ale tu chyba chodzi o wiek, bo 5/6 lat to długo, coś mogło się przepalić, odłączyć, zużyć. Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował, zadzwonił bym do informatyka i popytał dokładnie, ew. oddał do naprawy.
Reply
Jaki win7 ? 32 bit, czy 64 bit?

AtEdit : Ok, nevermind.

Odpal system Windows w trybie Wiersza Polecen, po czym wpisz :

sfc /scannow
Reply
64.
Reply
Wobec tego zrob, tak jak napisalem w Edit'cie.

Po skanie, odpal Narzedzie do naprawy systemu podczas uruchamiania i powinno smigac.
Reply
A jak przy włączaniu w Windows Boot Manager jest takie coś?:

"Windows has encountered a problem communicating with a device conncted to your computer.

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware suc as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

File: \Boot\BCD
Status: 0xc00000e9
Info: An unexpected I/O error has occured.
Reply
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-hardware/an-unexpected-io-error-has-occuredfilebootbcd/793dadd6-bedb-4be2-8f55-be25f92a3470

Sprobuj sie zastosowac do tego.

Jezeli nie znasz angielskiego, to napisz, a w wolnej chwili przetlumacze.

AtEdit : Nie daj boze, nie tlumacz tego google tlumaczem.
Reply
Wgl. na początku przy odpalaniu kompa jeszcze w fazie DOSa były jakieś kolorowe kwadraciki z emotikinami, nie chciał przejść dalej. Jakimś cudem nagle się odblokował, zrobiłem format, naprawianie komputera przez płytkę z Windowsem i na razie działa na nowym systemie, skana też zrobiłem. Dzięki za pomoc.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)