Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa komputery-jedna sieć
Witam.Chciałbym kupić drugi komputer.W jednym komputerze mam podłączony modem i router i czy da się zrobić by drugi komputer "łapał" internet od tego pierwszego komputera( z routerem)?Chodzi mi o metodę bezprzewodową.
Reply
Tak, jest taka możliwość. Ja mam np. Router podłączony kablem do komputera, a laptopem się połączam. Wystarczy, że skonfigurujesz sieć w domu, po czym połączysz się z nią przez WiFi, wpisując ustawione przez Ciebie hasło (chyba że nie ustawiłeś, wtedy nie musisz)
Reply
Video 
Mam tak jak mówisz na laptopie Smile. Chodzi o to,że jak mam na komputerze to mi nie pokazuje całej listy sieci w okolicy tylko do tej podłączonej co ja jestem. Czy nie jest tak,że najpierw bym musiał podawać ip routera,brame itp.?Czy nie będę musiał konfigurować Ipv4 czy coś?Smile
Reply
Tak jak kolega u góry napisał tylko, że musisz jeszcze podzielić łącze.
Reply
Tongue 
Komputer metodą bezprzewodową raczej nie. Konfigurujesz komputer do rejestru i dodajesz.
Reply
Chyba nie. Zresztą całą moją sieć robił ojciec, a ja od czasu do czasu się przyglądałem, a do tych IpV4 to nie trzeba ustawiać.
Reply
Ktoś by mógł wyjaśnić na sposobie komputer-komputer bez wi-fi te całe konfigurowanie albo zapodać jakiegoś linka?Tongue

A to jak wygląda na moim komputerze:
imageshack.us/f/18/blachg.jpg/

Będzie +
Reply
Możesz podłączyć komputer stacjonarny do sieci poprzez kabel lub Wi-Fi jeżeli do owego komputera dokupisz odpowiedni modem usb (kosztuje ok 100 zł). Jeżeli podepniesz taki modem do komputera to złapie Ci tak jak na laptopie.
Może Twój router może rozdzielać internet przez kabel? Sprawdź czy nie masz kilka wyjść na kabel, wtedy jedną końcówkę wpinasz do komputera, drugą do routera i masz internet.

AtUp
Tak się nie da, nie masz wi-fi=komputer nie złapie Ci internetu. Wtedy musisz przez kabel.
Reply
Chyba już wszystko wiem.W routerze ma 4 wyjścia tylko jest taki problem ,że komputer by nie stał obok tego co chcę kupić.
Reply
Nie masz ograniczeń co do długości kabla Big Grin Ja kupiłem 10 m kabla by od routera doprowadzić do drugiego komputera.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)