Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebuję pomocy. (+)
Rainbow 
Adobe audition jest bardzo proste Smile , pobawisz się w godzinę i opanujesz Tongue a jak 200zł to zainwestuj w :
allegro.pl/shure-sv-100-kabel-gabka-3-lata-gwarancji-i2742525552.html
I ta karta dźwiękowa którą wcześniej podałem :
allegro.pl/karta-muzyczna-asus-xonar-dg-gaming-dolby-5-1-hd-i2712615769.html
W sumie to przekracza twój budżet , ale naprawdę warto :3 a po co ci wzmocnienie do taniego sprzętu Tongue ?

Aaa i bym zapomniał , jeśli masz zamiar podłączyć majka do karty dźwiękowej to musisz mieć naprawdę bardzo dobrą żeby ci go utrzymała :3 , to znaczy żeby był głośno głos , nie było szumu itp , bo te wzmacniacze w programach zazwyczaj są dziadowskiej jakości Tongue będzie sie robiło charczenie itp .

Z jakiego miasta jesteś , i ile aktualnie możesz wydać ? napisz to i postaram ci się dobry sprzęcik poskładać Smile
Reply
No nie wiem,ogólnie mam bardzo słaby wzmacniasz i głośniki,chciałbym wymienić na lepsze.O,ten mikrofon w przyzwoitej cenie jest.:3 I tak dopiero jak coś będę zamawiał to raczej po świętach.

Mazury,koło olsztyna,chcę wydać tyle ile będzie trzeba,ale na razie będę miał z około 400 zł ze świąt więc na razie tyle,potem będę zbierał na kolejne części do tego domowego studia,ewentualnie lepsze mikro.
Reply
Co mają do tego głośniki , a poza tym co ty masz za wzmacniacz Huh ? Bo raczej do rapu , wzmacniacze ci są średnio potrzebne , jedynie maxymalnie to zasilanie phantom , ale to jakbyś się bawił w pojemnośćiówki do karty dźwiękowej Tongue Daj mi twój kod pocztowy ok ?
Reply
14-100 Ostróda,huhauahua.
Reply
Niezbyt się na tym znam, ale tu masz parę linków, poczytaj, może coś pomoże:
rapownia.pl/7095.htm
http://www.warszafskideszcz.pl/viewtopic...=11&t=2377
ew. forum.pclab.pl/topic/625440-domowe-studio-nagrywanie-wokali-rap/

Atedit:
Tu masz jeszcze do akustyki:
http://www.igsaudio.pl/index.php?option=...&Itemid=58

___
Reply
No dobra to zaczynamy poradnik Tongue
1:Najpierw przydałby ci się stojak pod mikrofon , możesz zrobic samemu :
3:No to teraz przydałoby ci się coś co będzie ci to napędzać nie Tongue ? Proponuje tą kartę dźwiękową , ma wzmacniacz słuchawkowy , będzie dobrze rejestrować dźwięk Smile
.
6:No i teraz przydałby ci się programik , do całej edycji itd Tongue od razu proponuje najlepszy do takich rzeczy , program który używają w studiach http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Audition,Program,Windows,12096.html , mnóstwo poradników do niego jest na youtube , szukaj też pod nazwą cool edit pro 2 , adobe audition to bardzo ulepszona jego wersja Smile
7:Gdy to wszystko skompletujesz , będziesz mógł nagrać naprawdę dobre kawałki Smile , tylko pamiętaj żeby jeszcze pracować nad techniką rapowania , akurat łacznie z wysyłką przedmiotów jest mniej niż 400zł , wystarczy na chrupki i picie jeszcze Tongue .

Ps:Sorry że nie podałem linków z rzeczami gdzieś koło ciebie , ale naprawdę obok ciebie można kupić albo drogie albo beznadziejne przedmioty ;c Gdy bd kąpletował te mini-studio to napisz do mnie Smile , ja chętnie zawszę pomogę doradzę Tongue

Jormundur: Nie obraź się ale te poradniki które podałaś są beznadziejne , na tych portalach h-h są masakrycznie kretyńskie posty , ludzie znają się tam jak ja na balecie , jedyny mądry link który podałaś to ten do akustyki , tylko że jest jeden minus , to mu jest zupełnie niepotrzebne :< , wytłumienie stosuje się zazwyczaj do mikrofonów pojemnościowych których ceny zaczynają się od 4liczbowych cyfr , tylko takie są tak czułe że nagrywają powietrze Smile
Reply
Oooo,dzięki,teraz wiem już wszystko co chciałem wiedzieć. Smile Zaczynam zbierać kasę.Mam jeszcze pytanie,co to jest ten popkiller i do czego służy i w jakiej cenie go dostanę jeśli chcę go zamówić,a nie robić samemu? A i jeszcze na czym będzie polegała rejestracja dźwięku.Będzie rejestrował go program czy jak?Jutro porządny + dla Ciebie.
Reply
Popkiller to ta osłonka na mikrofon :
image.ceneo.pl/data/products/5794861/i-t-bone-ms180-popkiller-oslona-do-mikrofonu.jpg
Raczej nie ma sensu jej kupować , bo jest banalna do zrobienia samemu , nawet Peja zanim nagrywał w studiu , korzystał z popkillera z pończochy Tongue . Jak uczyłeś się kiedyś na polskim , istnieje coś takiego jak głoski wybuchowe czyli np : t , b , p itd , które nagrane obok innych brzmią bardzo źle , jakbyś nagrał słowo pies , usłyszałbyś najpierw takie mocne p , a potem tak cicho pozostałe litery czyli "ies" , popkiller służy do tego żeby usunąc to , żeby wszystko brzmiało tak samo Smile . Kosztuje 50zł , ale to jest naprawdę banalne do zrobienia , potrzebujesz jakieś ramy która ma kształt koła , nawet z kabla da się to zrobić , nakładasz na to pończochę i masz Smile . Rejestracja polega na zapisaniu tego co wypowiedziałeś , w programie którym podałem będziesz mógł od razu poprawiac parę rzeczy , usunąć szum , podgłośnic to , i połączyć tak z bitem żeby brzmiało naturalnie Smile .
Reply
Okej,dzięki.W takim razie stojak i popkiller zrobię sam.Kurde nie ogarniam.Załóżmy,że już chcę nagrać mam wszystko podłączone itp i wklejam bit do pogramu,nawijam pod niego do mikrofonu i rejestruje to się w tym programie,dobrze rozumiem?
Reply
Okej,dzięki.W takim razie stojak i popkiller zrobię sam.Kurde nie ogarniam.Załóżmy,że już chcę nagrać mam wszystko podłączone itp i wklejam bit do pogramu,nawijam pod niego do mikrofonu i rejestruje to się w tym programie,dobrze rozumiem?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)