Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blue Screen + za pomoc.
Mój kolega miał bluescreen'a kilkadziesiąt razy w ciągu miesiąca. Spowodowane to było jedną z dwóch rzeczy, nie pamiętam to było dość dawno.

Pierwsza opcja: Wyłączył w menedżerze zadań ważny proces systemowy (svchost).
Druga opcja: Nie czyścił wentylatora i procesor się przegrzewał.

Pewnie coś z tego, sprawdź lepiej.

Ed:
Przed chwilą mi na Skype napisał, że to przez przestarzałe sterowniki karty graficznej.

Czitak:
Możliwe, u mnie jest tak, że jeśli zbyt szybko wyłączę komputer po włączeniu wiesza się na kilka minut, czasem trzeba resetować.
Reply
Czitak:
Dzięki za chęci, ale nie zdajecie sobie sprawy chyba, że błędów BSOD jest co najmniej kilkadziesiąt. Zdebugowałem już zrzuty pamięci i prawdopodobnie problem z pamięcią RAM.

Btw. błedy jakie wyskoczyły podczas Blue Screena to 1A, C2 i FC. Wszystkie wiążą się chyba z wymianą pamięci RAM. No chyba, że ktoś miał któryś z tych błędów i go naprawił to niech napisze.
Reply
Też miałem kiedyś tak to zwiększyłem obroty wiatraczka i wylaczylem niepotrzebne badziewia. Przegrzewanie jest czesto winą blue screena. Mój sposób: Zwiększyć obroty wiatraka-wyczyścić w środku od kurzu-nałożyć paste na procka-wyłączyć niepotrzebne rzeczy= Brak Blue Screenow.
Reply
No właśnie to na 100% nie jest od przegrzewania, bo zauważyłem, że BSOD wyskakuje zawsze po pierwszym włączeniu kompa. Tzn. jak komp nie był odpalany kilka godzin, to wyskakuje BSOD, a potem chodzi nawet kilka godzin bez BS'a. Podejrzewam pamięć RAM.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)