Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Które słuchawki dokanałowe wybrać?/wybralem
Witam. Na początku zaznaczę, że dobrze wiem, że forum internetowej gry MMORPG Gra nie wydaje mi się dobrym miejscem na takie pytania i jestem tego świadomy. Jednak jeśli nie prawidłowa odpowiedź, to chociaż proszę o nazwę odpowiedniego forum. Czyli, gdzie, po zadaniu pytania o słuchawkach, mam największą szansę na konkretną odpowiedź. Ale póki co jestem skazany na was, moi drodzy, bo forów internetowych poświęconych muzyce zbytnio nie śledzę, stąd radzę się was, które cieszą się największym zainteresowaniem. Przejdę do konkretów.
Kiedy moje słuchawki dokanałowe w przykry sposób zakończyły swój żywot (zmiażdżenie poprzez dociśnięcie jednej ze słuchawek oknem do oparcia kanapy) zbieram siły i fundusze na zakup nowej pary. Tym razem będę jej strzegł jak oka w głowie. Dodam jeszcze, że ostatni, zniszczony przez kasacje, model to Sony Ericsson MH 907, poprzedni, również zniszczony, to SE HPM 88. Jeszcze wcześniej, powód wymiany modelu retoryka podpowie, SE HPM 70, tak mi się wydaje. Piszę o nich, żeby uświadomić was, że były to słuchawki dokanałowe kosztujące nie więcej niż 100zł, a co za tym idzie jakość dźwięku również przeciętna. Tak więc zostałem po raz kolejny zmuszony do zakupu nowych słuchawek. Dużych, pełnych, czy jak im tam - zakupować nie chcę, bo zależy mi na małych, dokanałowych. Tym razem chcę postawić na jakość jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiadomo, co za tym idzie - jednak górna granica to 300zł. Przejrzałem ranking 51 słuchawek:
pclab.pl/art42498.html
Te modele, na które warto zwrócić uwagę to:
SoundMAGIC PL50 pclab.pl/art42498-51.html
Sennheiser CX 400-II Precision pclab.pl/art42498-40.html
Wzór słuchawek doskonałych Westone 3 pclab.pl/art42498-55.html
Na podstawie powyższego rankingu przekonałem się do modelu Sennheiser. Zostały opisane jako: świetny, wybitny bas, zaś tony średnie i wysokie również są na odpowiednim pozionie, dźwięki się nie zlewają. Czyli wszystko co jest dla mnie najważniejsze. Bas, który jest ciut ponad pozostałymi pasmami, lecz nie przesłania ich. Chodzi o to, żeby wszystkie inne dźwięki były równie wyraźne. To właśnie zapewnia ten model. I byłbym jak najbardziej przekonany, co do tego modelu, gdybym nie przeczytał o:
SoundMAGIC E 10 sklep.hard-pc.pl/p5351,sluchawki-soundmagic-e10-black-golden.html Niby żadnych konkretów, ale jednak marka robi swoje. Mam na uwadze, jak wcześniej, przed dostrzeżeniem Sonnheiser miałem w głowie tylko SoundMAGIC PL50. Od nich odrzucał mnie tylko sposób wkładania do ucha, okrężny. Ale gdy zobaczyłem Soundmagic w wersji E 10, która również wydaje się bardzo dobra, a przede wszystkim bardzo znana, zacząłem zastanawiać się nad tym modelem. Ciekawym przypadkiem jest także Beyerdynamic. Słuchawki tego „giganta” zobaczyłem już wcześniej, przed rankingiem. Jedynym ograniczeniem była tylko wysoka cena. Lecz jeden model jest dość przekonujący:
Beyerdynamic DTX 101 iE http://www.beyerdynamic.waw.pl/sluchawki-dokanalowe-beyerdynamic-dtx101ie.html A zmierzam do tego, że po przeczytaniu na stronie, którą podałem wcześniej, przy modelu Sounmagic E 10, zostało napisane, że SM wykonuje dla Sennheiser oraz beyerdynamic. Stąd nie wiem co wybrać. 3modele:

Sennheiser CX 400-II Precision - o tym modelu wiem tyle, że jest po prostu świetny. Mocny bas, ale i każdy inny dźwięk jest odpowiednio słyszany. Wiedza z rankingu. cena 240zł

Beyerdynamic DTX 101 iE - wiedza ze strony podanej przy tym modelu. Tu nie mam pewności, jedynie ten model wydaje mi się niesamowicie dobry. Wiarygodność i uznanie Beyerdynamic znalazłem na stronie, które link przy Soundmagic 10. Beyerdynamic „gigantem”, razem z Sennheiser. Wydaje się górna półka. cena 290zł

Soundmagic E 10 - o tym konkretnie modelu wiem tylko tyle, że model PL50 jest niezaprzeczalnie wyśmienity. Skoro wypuszczono taki model, to z pewnością coś z niego musi być w „dziesiątce”. Prócz tego, soundmagic E 10 wydaje się bardzo popularnym modelem. Opinie jakie czytałem są zadawalające, model jest porównywany do wielu innych droższych i wydawałoby się, że lepszych. Jednak nie wiem, jak to naprawdę wygląda z nimi. Czy aby na pewno są takie dobre? cena zadziwiająca- oscyluje w granicach 150zł.

Co do Sennheiser CX 400 II jestem przekonany jego jakości. Jeśli chodzi o Beyerdynamic DTX 101 iE - odnoszę wrażenie, że te słuchawki są po prostu niesamowite i grają nadzwyczaj doskonale. Co do soundmagic E 10, może po prostu się łudzę, że jest w nich wiele z PL50.

Jeśli znacie się na tych modelach, proszę o wypowiedź i to koniecznie. I przede wszystkim proszę o podawanie odpowiednich forów, czyli gdzie najlepiej z takim pytaniem winienem się udać. Dziękuję i zachęcam do wypowiadania się.
Zapomniałbym: mam telefon Sony Ericsson C901 i mam zamiar korzystać z przejściówki. Tu kolejne pytanie do was, choć może zbędne, czy korzystanie z przejściówek w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku? Czy nie sprawia to, że jest ona ciut gorsza? Tyle, dziękuję Dodgy
Reply
Thumbs Down 
hahahhahhahaha , teraz to trzasles farmazona , sluchawki douszne za 300zł , beka stary , bez przesady , dobre sluchawki smasunga za 30zł kupisz.
Reply
Za 30 zł dobre słuchawki? Zapomnij.
Reply
To teraz cie zagnę , kolega kupił orginalne słuchawki sennheiser za 30zł , douszne Tongue , jest to wersja która była naprawiona . Tzn. ktoś kupuje od sennheiser te ściepy które oni dostają z gwarancji zepsute , ta osoba je naprawia i potem sprzedaję Tongue . Słuchawki grają tak samo jak ten model nowy ze sklepu za 150zł , tylko jedynym minusem ich jest koszulka termokurczliwa koło wejścia jack , więc nie wyskakuj z tekstem że dobrych słuchawek za 30zł nie kupisz .
Reply
Tylko trzeba mieć szczęście, a takie słuchawki zawsze będą bardziej awaryjne od tych w 100% nowych.
Reply
Zależy od umiejętności lutowniczych , a koszulke zawszę można zdjąć i poprawić lutowanie , oczywiści nie ma gwarancji , ale bądźmy szczerze jakieś 95% zepsutych słuchawek dousznych , to takie w których pęknął w którymś miejscu kabel czyli to uszkodzenie mechaniczne ,które nie jest objęte gwarancją . Więc serwis może ale nie musi je przyjąć , a jeśli to nie są słuchawki warte kilkaset zł , to ci ich serwis w życiu nie przyjmie .
Reply
Dużo o słuchawkach dowiesz się na forum mp3store naprawdę rozsądni ludzie tam piszą.

moje propozycje
no elo : http://www.djshop.pl/k10,sluchawki/i10856,aerial7,aerial7-neo-chino.html
po nich jesteś głuchy http://www.djshop.pl/k10,sluchawki/i9668,marshall,marshall-minor-black.html
http://www.djshop.pl/k10,sluchawki/i9668,marshall,marshall-minor-black.html (po tych to deptał mój 5 letni kuzyn gryzł jacka, oraz próbował rozerwać, grają nadal) aczkolwiek nie używam bo bolały mnie po nich uszy Tongue

Jeśli chcesz mogę potem rzucić okiem na modele które podałeś myślę, że odrobinę się na tym znam Smile
Reply
W końcu jakieś konkrety padły, za to dzięki. Co do twoich propozycji, byłbym skłonny przekonać się ewentualnie tylko do aerials7, jednak wole pozostać przy moich modelach. Spośród trzech, nad którymi się zastanawiam, najbardziej jest za sennheiser`ami, więc jesli możesz udzielić jakiejś opinii na temat tego modelu to bede wdzięczny, chyba Tongue
Reply
sennów nie lubię przez złe przeżycia z firmą także obiektywnej opinii nie będzie więc podaruje sobie ją Smile Senny odradzam, problemy z serwisem gwarancyjnym, 150 zł na słuchawki od nich w błoto bo wysiadł mi przetwornik dźwięku z mojej winy Smile Podczas słuchania z mp3 Smile

Firme Aerials7 polecam całym serduchem obecnie używam nausznych słuchawek tej firmy i jestem powalony jakością dźwięku, wytrzymałością i wyglądem(xD)

SoundMAGIC PL50 tu niektórzy narzekają na góry, choć to naprawdę trzeba być muzykiem, melomanem by dostrzec takie uchylenia dźwięku. Jeśli masz przekonanie co do firmy to bym wybrał to Smile

Beyerdynamic DTX 101 iE - firmy nie znam, specyfikacja dość dobra nie mogę oceniać zbytnio.

Mogę trochę szerzej ale trochę zapracowany jestem, a to wymagało by odrobiny skupienia a na to czasu nie mam Cool.
Reply
Znalazłbyś troche czasu grybyś to ty poszukiwał słuchawek Tongue Chyba zostane przy sennheiserach. niedługo wybieram sie do sklepu obejrzeć też inne modele i być może od innych producentów. na forum, które poleciłeś w sumie nic specjalnego nie znalazlem, moze za mało szukałem. Jedynie kilka tematów poważających oryginalność ich sennheiserów, ale przecież będę miał je prosto ze sklepu więc o podróbach nie ma mowy (oby Tongue). Jeszcze jak bede w tym skepie ze słuchawkami to może jakieś inne mnie przekonają Big Grin Dam znać Big Grin sennheisery będę mięc. Jak chcesz moge napisac recenzje za kilka dni.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)